Organization Calendar (TCDMHA)

PrintOrganization Calendar
<< PrevOct 14, 2018-Nov 03, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 14Oct 15Oct 16Oct 17Oct 18Oct 19Oct 20
Midget Girls C
12:30 PM-1:30 PM
Practice
Bantam Rep
12:30 PM
vs. Drayton Defenders
Peewee Girls C
12:35 PM
@ Kincardine Kinucks C
Bantam Girls C & Bantam LL
1:00 PM-2:30 PM
Shared Practice
Midget Girls B
1:30 PM-3:00 PM
Practice
Midget Rep
2:00 PM-3:30 PM
Practice
PeeWee LL
3:30 PM
@ West Grey Warriors
Normanby Arena [LLP-NC-45]
Midget LL
3:30 PM-5:00 PM
Practice
Atom Rep
4:30 PM
@ Drayton Defenders
PMD Arena [AR-3-32]
Initiation & Initiation Girls
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
PeeWee LL
6:30 PM-8:00 PM
Practice
PeeWee Girls HL
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Midget LL
8:00 PM
@ South Bruce Blades
Midget Girls C
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Bantam Girls B
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Novice Rep
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Atom LL
6:00 PM-7:00 PM
Practice
All Teams
6:00 PM-9:00 PM
Team Pictures
Bantam LL
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Atom Girls HL
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Novice Girls C
5:30 PM-6:30 PM
Practice
All Teams
6:00 PM-7:30 PM
Goalie Clinic Initiation-Atom
Atom Girls C
6:30 PM-7:30 PM
Practice
All Teams
7:30 PM-9:00 PM
Goalie Clinic Peewee-Midget
Peewee Girls C
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Tyke
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
All Teams
6:00 PM-9:00 PM
Team Pictures
Peewee Rep
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Midget Rep
8:30 PM
@ Wingham Ironmen
Wingham [MR-B-59]
Atom Girls HL
6:30 PM
@ Owen Sound Ice Hawks
Atom LL
6:30 PM
@ Saugeen Shores Storm 1
Southampton [LLA-NA-27]
Midget LL
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Initiation & Initiation Girls
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Tyke
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Novice Rep
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Novice Girls C
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Midget Girls C
10:00 AM-11:30 AM
Practice
Atom Girls HL
11:00 AM-12:00 PM
Practice
PeeWee Girls HL
11:00 AM-12:30 PM
Practice
Bantam Girls B
11:30 AM
@ Woolwich Wild
Midget Girls B
11:30 AM-1:00 PM
Practice
Atom Girls C
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Atom LL
1:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm 4
Desboro Arena [LLA-NB-43]
Atom Rep
2:00 PM
@ Arthur Vipers
Arthur [AR-3-09]
Peewee Girls C
2:30 PM-4:00 PM
Practice
PeeWee LL
4:00 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack Gold
Keady Arena [LLP-NB-43]
PeeWee LL
4:00 PM-5:30 PM
Practice
Bantam Rep
4:45 PM
@ Flesherton Golden Hawks
Midget Rep
6:00 PM
@ Flesherton Golden Hawks
Peewee Rep
6:45 PM
@ Walkerton Capitals
Walkerton [PR-2-45]
Oct 21Oct 22Oct 23Oct 24Oct 25Oct 26Oct 27
Atom Rep - Shallow Lake Tournament
Midget Rep - Norwood Hockey Tournament
PeeWee Girls HL
9:00 AM
@ Walkerton Capitals HL
Walkerton [PRHL05]
Bantam Rep
12:30 PM-2:00 PM
Practice
Midget Girls C
1:00 PM
@ Central Perth Midget C
Bantam Girls C & Bantam LL
1:00 PM-2:30 PM
Shared Practice
Midget Girls B
1:00 PM-2:30 PM
Practice
Peewee Girls C
2:00 PM
@ West Grey Warriors C
Midget Rep
2:00 PM-3:30 PM
Practice
Midget LL
3:45 PM
@ Walkerton Capitals
Walkerton [LLM-N-75]
Bantam Girls B
7:00 PM
@ Wilmot Wolverines
Initiation & Initiation Girls
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
PeeWee LL
6:30 PM-8:00 PM
Practice
PeeWee Girls HL
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Midget Girls C
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Bantam Girls B
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Novice Rep
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Atom LL
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam LL
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Atom Girls HL
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Novice Girls C
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Peewee Girls C
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Atom Girls C
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Bantam Girls B
7:30 PM
vs. Grand River Mustangs
Midget Girls B
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Tyke
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom Rep
6:00 PM
@ Shallow Lake Lakers
Peewee Rep
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Novice Rep
7:00 PM
@ South Bruce Blades
Midget Girls C
7:00 PM
@ South Bruce Blades HL
Midget LL
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Midget Girls B
8:00 PM
@ Kitchener Lady Rangers
Bantam Rep
8:30 PM
@ Huron-Bruce Blizzard
Lucknow Arena [BR-C-28]
Initiation & Initiation Girls
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Tyke
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Novice Rep
10:00 AM
@ West Grey Warriors
Durham CC [NR-W-56]
Novice Girls C
10:00 AM
vs. Owen Sound Ice Hawks C
Atom Girls C
10:00 AM
@ West Grey Warriors C
Midget Girls C
10:00 AM-11:30 AM
Practice
Peewee Rep
11:00 AM
@ West Grey Warriors
Durham CC [PR-2-55]
Midget Rep
11:00 AM
vs. Norwood
Asphodel-Norwood Community Centre
Atom Girls HL
11:00 AM
vs. Upper Maitland Mustangs HL
Desboro Arena [ARHL03]
PeeWee Girls HL
11:00 AM-12:30 PM
Practice
Midget Girls B
11:30 AM
vs. Twin Centre Hericanes
Bantam LL
11:30 AM
vs. Kincardine Kinucks 2 Presto
Bantam Girls B
1:00 PM
vs. Twin Centre Hericanes
Atom LL
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Atom Rep
1:25 PM
vs. Huron-Bruce
PeeWee LL
4:00 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack Red
Keady Arena [LLP-NB-44]
Midget Rep
5:00 PM
vs. Stirling
Asphodel-Norwood Community Centre
Peewee Rep
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Atom Rep
5:45 PM
@ Arthur Vipers
Peewee Girls C
5:45 PM
@ Kincardine Kinucks C
Oct 28Oct 29Oct 30Oct 31Nov 01Nov 02Nov 03
Atom Rep - Shallow Lake Tournament
Midget Rep - Norwood Hockey Tournament
Atom Rep
9:05 AM
vs. Shelburne, ON Wolves
Shallow Lake & District Community Centre (Shallow Lake) [3]
Bantam Rep
12:30 PM
vs. BCH Ice Dogs AE
Midget Girls B
2:00 PM
vs. Woodstock
Midget LL
3:30 PM
vs. Shallow Lake Lakers
Bantam Girls B
5:00 PM
@ Kitchener Lady Rangers
Initiation & Initiation Girls
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
PeeWee LL
6:30 PM
@ South Bruce Blades
PeeWee Girls HL
7:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm HL
Bantam Rep
7:00 PM
@ Shallow Lake Lakers
Midget Girls C
7:45 PM
@ Wingham Ironmen C
Wingham [MR10]
Novice Rep
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Atom LL
6:00 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack Gold
Desboro Arena [LLA-NB-48]
Bantam LL
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Atom Girls HL & Atom Girls C
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Bantam Rep
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Peewee Girls C
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Bantam Girls B
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Midget Girls B
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Atom Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Tyke
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Midget Rep
8:30 PM
@ Wingham Ironmen
Wingham [MR-B-64]
Atom Girls C
6:30 PM
@ Central Perth Atom C
Atom Rep
7:00 PM
@ Bruce Peninsula Northstars
Lions Head [AR-3-19]
Midget LL
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep
8:00 PM
@ Huron-Bruce Blizzard
Ripley [MR-B-13]
Bantam Rep
8:00 PM
@ Bruce Peninsula Northstars
Lions Head [BR-C-16]
Initiation & Initiation Girls
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Tyke
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Novice Rep
10:00 AM
vs. West Grey Warriors
Keady Arena [NR-W-41]
Midget LL
10:00 AM
vs. Saugeen Shores Storm 2
Novice Girls C
10:00 AM
vs. Mt. Forest Rams C
Atom Girls HL
11:00 AM
vs. Owen Sound Ice Hawks HL
Desboro Arena [ARHL05]
PeeWee Girls HL
11:00 AM-12:30 PM
Practice
Midget Girls B
11:30 AM
vs. Mitchell Meteors
Bantam LL
11:30 AM
vs. Saugeen Shores Storm 2
Atom Girls C
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Atom LL
1:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm 2
Desboro Arena [LLA-NB-47]
Bantam Girls B
1:00 PM
vs. Wilmot Wolverines
Atom Rep
1:30 PM
vs. Bruce Peninsula Northstars
Keady Arena [AR-3-60]
Peewee Rep
2:30 PM
vs. Shallow Lake Lakers
Keady Arena [PR-2-39]
PeeWee LL
4:00 PM-5:30 PM
Practice
Peewee Girls C
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Midget Girls C
7:45 PM
@ Kincardine Kinucks C
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
View AllOur Sponsors
Social Networking
Follow Us On
Follow TCDMHA on Twitter
- and -
Visit TCDMHA on Facebook
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from tcdmha.com on Friday, October 19, 2018 at 1:52 AM